16.12.13

Vídeň

Tak jsem také konečně vyrazila za hranice, nasát trochu vánoční atmosféry. S naším dívčím spolkem AKKK jsme vybrali vánoční Vídeň přes Slevomat - a myslím, že ani jedna z nás nelitovala!

Cestovka slibovala cestu tam, 2 hodinky procházení s průvodcem a pak samozřemě nákupy na trzích a odvoz zpět ... jako bonus jsme se projely také vídeňským metrem a ještě jsme obdržely malou pozornost :-)
Sama za sebe jsem byla ve Vídni poprvé a určitě bych nelhala, když bych tenhle trip v mém pomyslném žebříčku zážitků umístila do TOP 5 :-) tedy někam mezi setkání s Kazmou a koncertem Linkin Park :-)

Cesta autobusem tam nebyla nebyla tak náročná, samozřejmě pro milovníka spánku bylo nejtěžší vstát. Ale nebyla jsem ta, která zaspala :) Cesta, jak jsem psala proběhla v pohodě, před hranicemi nám zastavili u Znojma v Excalibur City, kde byl luxusní dutyfree shop obřími čokoládami, mega mentoskami a bonbóny.
Jediné, co mě trochu děsilo byla ta neuvěřitelná mlha všude kolem. Naštěstí jsme přes den měly nádherně!

Do Vídně jsme přijely kolem desáté hodiny, konkrétně nás bus vysadil v Prátru (zábavní park) a metrem jsme jely na Štěpánské náměstí - akorát, co nás na začáku trochu štvalo, bylo čekání než si všichni koupí lístek. Metro máme určitě hezčí my, pražáci, heč :)

Průvodce Karel nás protáhl přes historické centrum, bohužel Vám neřeknu žádné názvy budov, natož ulic. Jsem totiž absolutní antihistorik :) Ale všechno bylo krásné, dechberoucí, obrovské a neopakovatelné!

Po "povinné" prohlídce, jsme se mohli všichni rozutéct. Měla jsem strach, že zabloudíme, naštěstí A. již ve Vídni byla, tak nám Karla nahradila :) A někde za vídeňským parlamentem na nás čekaly TRHY.

Jako první jsme musely ochutnat tamější svařák a punč. Byl naprosto výborný - a taky stačily jen dva do nálady :)
Pak jsme si prošmejdily každičký stánek, všude spoustu úžasného jídla a nádherných výrobků. Ochutnaly jsme pečené kaštany, máslové sušenky, jahody v čokoládě, obrovskou bramboru i mandle v cukru.

Odpoledne už začalo být všude až moc lidí, tak jsme byly rády, že se náš výlet chýlí ke konci. Myslím, že mohu říct za všechny, že jsme byly příjemně unavené, přesycené dojmy a spokojené.

Poslední pomyslnou třešinkou na dortu byla Vídeň po setmění, kdy se všechna ta světýlka rozsvítila a my se konečně cítily jako o Vánocích.

Cesta domů však byla dlouhá a únavná, těšily jsme se do postele ... no a někdo se do ní dostal až hodně pozdě ;-)

A teď se můžete kochat Vy :-)

PS: Příští rok jedeme zase!
PSS: A žádnou historka o tom, že jsme nevěděly, jak se řekne svařák, se nestala :)

Co vy a svátky? Okouzlila by Vás Vídeň?


4 komentáře:

 1. Tak Vídeň určitě hezká, ale jestli jste si tam nedaly Sachrtorte, tak jako byste tam ani nebyly. :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vidíš, tak ten jsme chtěly vidět a ochutnat a úplně jsme na to zapomněly :(

   Vymazat
 2. Já se teda do postele rozhodně dostala až mooooc pozdě :D

  OdpovědětVymazat

Díky za Váš vzkaz či komentář - moc si jich vážím!